Sık Sorulan Sorular

Müşteri hizmetleri bölümünüze nasıl ulaşabilirim?

Sayfamızın sağ alt köşesinde bulunan 0850 333 99 11 nolu Tüketici Destek Hizmetleri hattımızdan ya da info@sanatcepte.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Size hangi zaman dilimlerinde ulaşabilirim?

Bize haftanın 7 günü 09:00 - 22:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin gerçekleşeceği mekânın yerini nereden öğrenebilirim?

Web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden etkinliğin detay sayfasında yer alan adres bilgisine tıklayarak/dokunarak mekân adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SanatCepte.com üzerinden ve/veya mobil uygulamadan biletimi satın aldım, peki biletimin aslını nereden almam gerekiyor?

SanatCepte.com, size “home ticket” olanağını sunmaktadır. Bu yöntemde bilet size e-posta ve sms ile ulaştırılır ve her bilet benzersiz bir işlem numarasına sahiptir. Etkinlik alalında yetkililere size iletilen sms ve/ya e-postada yer alan QR kodunu göstermeniz yeterli olacaktır. KİOSK cihazı olan mekanlarda biletlerinizi SanatCepte KİOSK cihazlarından da alabilirsiniz.

Satın almış olduğum biletlerle ilgili e-posta ya da sms gelmedi, ne yapmalıyım?

Öncelikle e-postanızda gelen kutusunda e-postamızı bulamıyorsanız, gereksiz (junk ve spam) kutusunu da kontrol ediniz. Baktığınız klasörlerde tarafımızdan e-posta gelmedi ise sağ alt köşedeki Çağrı Merkezi numaramızdan 0850 333 99 11 biletlerinizi işlem sırasında kullanmış olduğunuz e-posta ve telefon numarası ile kontrol ettirebilir, tekrardan sms gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Almış olduğum biletle ilgili herhangi bir değişiklik ya da iade söz konusu mudur?

Üzgünüz, SanatCepte.com yalnızca etkinlik biletlemesinden sorumlu olduğu için; mevcut organizasyonla ilgili herhangi bir iptal ya da değişiklik olmadığı sürece ya da organizasyon sahibinin açıkladığı kuralları dışında satın alınan biletlerde herhangi bir değişiklik ya da iade söz konusu değildir.

Etkinliklerde öğrenci vb. indirimi oluyor mu?

Mevcut indirimler etkinlik bazında değişiklik gösterebilmektedir. Eğer indirim var ise bilet kategorilerinden ya da bilette kaç kişi gideceğini seçtikten sonra açılan sayfadan Öğrenci, Tam gibi seçeneklerden indirimi seçtiğiniz anda sayfa güncellenir ve otomatik olarak indirimli fiyat karşınıza çıkar. Unutmayın ki indirimli alınan tüm biletler için indirimden faydalanan tüketici, indirime hak kazanmalarına sebep olan ayrıcalıklarına dair kimlik belgelerini etkinlik girişinde göstermek zorundadır. Kimlik belgesi olmayan müşterilerimiz, bilet ücreti farkını ödemek zorunda kalırlar.

İnternet sitesinden bilet alırken koltuk seçimi yapılamamasının sebebi nedir?

Organizatörlerin belirlediği kriterler doğrultusunda bazı etkinlikler oturma düzenine sahip iken bazıları da ayaklı düzen (numarasız) olarak belirlenmektedir. Numarasız düzen etkinliklerinde koltuğunuzu değil, yalnızca kategorinizi seçebilirsiniz. Etkinlik girişinde yetkililer sizi almış olduğunuz biletin kategorisine göre yönlendireceklerdir.

İnternet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde zamanla ilgili olan 15 dakikalık kısıtlama neden uygulanıyor?

Bu süre bilet satın almak isteyen başka insanların hakkını korumak için uygulanmaktadır. Biletleri sepetine atan kişi 15 dk içerisinde satın alma işlemini tamamlamazsa seçilmiş olan biletler sepetten otomatik olarak düşer ve tekrardan satışa sunulur.

İstediğim sayıda bilet satın alamama nedenim nedir?

Etkinlikler için tek işlemde maksimum bilet satın alma sayısı 9 olarak belirlenmiştir. Eğer isterseniz 10 ve üzeri sayıdaki biletler için ikinci bir işlem yapabilirsiniz.

Bileti satın almadan rezervasyon yapmam mümkün mü?

SanatCepte.com tarafından rezervasyon işlemi yapılmamaktadır.

Localar için bilet satın alma prensibi nasıl işlemektedir?

Localar için tek bir koltuk satın alma şansınız yok, locaların kapasitesine göre fiyatları toplam olarak belirlenmektedir.

Farklı etkinlikler için aynı işlem içerisinde bilet alabilir miyim yoksa ayrı ayrı işlemler mi yapmalıyım?

Aynı işlem içerisinde farklı etkinlikler için ayrı ayrı biletlerinizi alabilirsiniz.

İnternetten biletimi aldıktan sonra tekrardan satın almış olduğum biletin basılı halini herhangi bir gişeden almama gerek var mıdır?

Hayır, SanatCepte.com‘dan almış olduğunuz her bir bilet için vermiş olduğunuz e-mail adresinize veya sms ile gelen işlem numarasını etkinlik alanındaki yetkili kişiye göstermeniz yeterlidir. KİOSK cihazı olan mekanlarda biletlerinizi SanatCepte KİOSK cihazlarından da alabilirsiniz.

İnternet üzerinden satın aldığım biletlerde neden işlem ücreti alınıyor?

SanatCepte.com’ un internet satışlarında aldığı işlem ücreti size verilen hizmet ve kullanım masrafları için tahsil edilmektedir. SanatCepte.com üzerinden bilet almanız durumunda gişede sıra beklemenize gerek kalmadan biletlerinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Mail adresinize ve telefonunuza gelen işlem numarası ile etkinliğe dahil olabilirsiniz.

Çocuklarım için bilet almam gerekir mi?

Etkinliklerde uygulanan bilet politikası tamamen organizasyon sahibinin insiyatifindedir. Etkinliklerde aksi belirtilmediği sürece çocuklar için de bilet alınması zorunludur. Çocuklar için uygulanacak herhangi bir ayrıcalık varsa etkinlik detaylarında belirtilecektir. Etkinlikler için geçerli olan yaş sınırlandırmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Toplu ya da grup bilet alımında indirim uyguluyor musunuz?

Bu tip uygulamalar etkinliklere göre farklılık gösterebilmesinden dolayı çağrı merkezinden bize ulaşıp bilgi almalısınız.

Hangi kredi kartlarını kullanabilirim?

Master – Visa Kredi kartları, Sanal kartlar, Debit özellikli banka kartlarını kullanabilirsiniz. Kartınızın internet alımlarına ve 3D Secure işlemlerine açık olması gereklidir.

Biletimi kaybettim ne yapmalıyım?

Eğer biletiniz bir elektronik bilet ise hiç korkmayın biz size yardımcı olabiliriz. Kaybettiğiniz bilet fiziki olarak satın aldığınız bilet ise biletin tekrar yazdırılması teknik olarak mümkün değildir. Bu nedenle satın aldığınız bileti saklamak ve korumak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Yanlış tarihe / Yanlış etkinliğe bilet aldım ne yapabilirim?

Bilet satın almadan önce lütfen sepet içeriğinizi tekrar tekrar gözden geçiriniz. Biletleme işlemi tamamlandıktan sonra etkinlik iptal edilmediği sürece biletlerinizi değiştirmek veya iptal etmek mümkün olmayacaktır.

Tümü Konser Konser Sinema Opera & Bale Tiyatro Tiyatro Takvim