Yvette Bozsik Dans Topluluğu

Yvette Bozsik Dans Topluluğu

İstanbul - AKM Tiyatro Salonu 06 Mayıs 2024 Pazartesi
  • Konser

Yvette Bozsik Dans Topluluğu

30. yılını kutlayan Macaristan'ın en önde gelen dans topluluklarından Yvette Bozsik Dans Topluluğu İstanbul’a geliyor!

Galánta Dansları
Zoltán Kodály'nin en popüler orkestral eserlerinden “Galánta Dansları”nı yorumlayan Yvette Bozsik için bu koreografi birçok bakımdan köklere dönüş anlamına geliyor. Kariyerinin ilk dönemlerinde olduğu gibi, ağırlıklı olarak butoh dansından yararlanan sanatçı Japon geleneklerini ve Macar halk danslarını çağdaş dansın unsurlarıyla birleştirerek özel bir uyum içinde bir araya getiriyor. Bozsik bu koreografiyi butoh ustası Endo Tadashi'ye adadı.

Bahar Ayini
Igor Stravinsky'nin 1913'te prömiyeri yapılan “Le Sacre du Printemps / Bahar Ayini” eserinin 110. yıl dönümü vesilesiyle ilk kez Yvette Bozsik Dans Topluluğu tarafından sahnelenen yorumu! Ulusal Dans Tiyatrosu'nun isteği üzerine kostüm, manzara tasarımı ve koreografisinin yenilendiği bu versiyonu ile topluluk hem 30. yılını kutluyor hem de eseri yıl dönümünde anıyor.

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
AKM Tiyatro Salonu

AKM ETKİNLİK NOTLARI

Bilet Bilgileri

Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.

AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Atatürk Kültür Merkezi tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur. Çocuk Sanat Merkezi atölyeleri için yaş grubu ayrıca belirtilmektedir.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez. Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.

Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün, tütün ürünleri ve elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.