Şekeronya İzmir DOB

Şekeronya İzmir DOB

İzmir - Elhamra Sahnesi 13 Aralık 2022 Salı - 23 Aralık 2022 Cuma
  • Müzikli Çocuk Oyunu

Şekeronya

(Çocuk Oyunu – 1 Perde)

Libretto: Zeynep Ergüven
Orkestra Şefi ve Müzik Sorumlusu: Ahmet Kahyaoğlu
Rejisör: Barış Meydan
Dekor Tasarımı: Tayfun Çebi
Kostüm Tasarımı: Sevtaç Demirer
Işık Tasarımı: Sedat Özen
Koreografi: Murat Ersoyluoğlu

Zeytin: Şeniz Çimen - Bernis Danışman
Tombiş: Deren Eladağ - Egehan Öge
Fırıldak: Melisa Özdemir
Karabaş: Mehmet Alp Özkazanç - Mertol Türkbay
Kırmızı Başlıklı Kız: Beste Aslan - Başak Narin
Kurt: Başar Ünal - Barış Yener - Soner Yıldırım
Horoz: Özlem Ateş Aksungur - Melisa Yenal
Büyücü: Başak Karataş - İpek Ceren Özcan
Dansçılar: Yeşim Bıçkı, Simge Yaman - Osen Yıldırım, Can Alçiçek - Deniz Özbek

Şekeronya adında büyülü bir masal ülkesi vardır; ülke pastadan evler, çikolatadan nehirler, şekerlemeler, dondurmalarla süslüdür; konuşan hayvanlar, daha pek çok çocuk orada mutlu yaşamaktadır. Bu ülkede yaşamak ancak kitaplarla olanaklıdır. Okuma yazma bilmeyen Fırıldak, masal ülkesinden kaçarak eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır; onu kurtarmak Zeytin ve Tombiş'e düşer... Çeşitli yaramazlıklar yaptığı için okuma yazma öğrenmemiş olan Fırıldak, masal ülkesindeki şenlikte seslendirilecek olan şarkıyı söyleyememektedir; okuma yazma öğrenmesi için masal ülkesinin kahramanlarının yardımı gerekecek, bu yardımla hem okuma yazma öğrenecek hem de şenlik şarkısını söyleyecektir.

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Elhamra Sahnesi

• Illere göre etkinliklerin satisa çikma tarih ve saatleri; Istanbul, Izmir, Mersin, Antalya, Samsun: Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satisa sunulmaktadir.
• Ankara Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satisa sunulmaktadir. Ekim, Kasim, Aralik ve Ocak ayina özel olarak tüm etkinlikler gise ve internette 30 gün öncesinde satisa sunulmustur.
• Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
• Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
• Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum karari dogrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açiga Alma" islemi artik gerçeklesmeyecektir.
• ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
• ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
• 7 yasindan küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri disindaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
• Bakanligimiz ve bagli kuruluslarinda çalisan personel ve çocuklari ile emekliler ve ögrenciler temsillerimizde giseden kimlik ibraz etmek sartiyla indirim uygulanan yerlerden %30 indirim uygulanabilir.
• Gaziler, sehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yasini doldurmus, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaslarina Aylik Baglanmasi Hakkinda 2022 sayili Kanun" kapsamindaki kisiler giseden yer numarasi almak kaydi ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunariz.