Madama Butterfly (Ankara DOB) - 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali

Madama Butterfly (Ankara DOB) - 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali

İstanbul - AKM Türk Telekom Opera Salonu 08 Haziran 2024 Cumartesi
  • Opera

 Madama Butterfly (Ankara DOB)- 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali

G. PUCCINI

Japon motiflerinin yer aldığı zengin dekor ve kostümleri ile Madama Butterfly 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali’nin ilgi çeken eserleri arasında yer alıyor.

Japon kızı Cio Cio San ile Amerikan Subayı Pinkerton’un aşklarının anlatıldığı Madama Butterfly operası, ünlü besteci Giacomo Puccini’nin eserlerinde can verdiği belki de en çarpıcı kadın karakteri olan Madama Butterfly’in hüzünlü hikayesini sahneye taşıyor.

Japon ve Amerikan kültürlerinin öyküsünü temel alan eserde; duyguların en yoğun biçimi olan aşkın, reddediliş, umutsuzluk, acı ve gurur ile yok olma sürecini anlatan eser AKM’de sanatseverler ile buluşacak.

 

ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ

İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ ORKESTRASI

Beste: Giacomo Puccini
Orkestra Şefi: Rustam Rahmedov
Rejisör: Gürçil Çeliktaş
 

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
AKM Türk Telekom Opera Salonu

AKM ETKİNLİK NOTLARI

Bilet Bilgileri

Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.

AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Atatürk Kültür Merkezi tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur. Çocuk Sanat Merkezi atölyeleri için yaş grubu ayrıca belirtilmektedir.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez. Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.

Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün, tütün ürünleri ve elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.