Figaro'nun Düğünü - İzmir DOB - 7. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

Figaro'nun Düğünü - İzmir DOB - 7. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

İzmir - Efes Antik Tiyatro 05 Temmuz 2024 Cuma
  • Opera

7. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

W. A. MOZART

FİGARO’NUN DÜĞÜNÜ

Mozart'ın dönemin aristokrasisini hicivli bir dille anlattığı Figaro’nun Düğünü adlı komik operasının Fransız İhtilali’ne ilham kaynağı olduğu söylenir.

Kont Almaviva’nın Sarayı’nda geçen Figaro’nun Düğünü; kostüm, dekor ve müzikleri ile tarihler arası bir yolculuğun keyifli anlarını sanatseverlerle buluşturuyor.

İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ

Beste: W. Amadeus Mozart

Orkestra Şefi: Tulio Gagliardo Varas

Rejisör: Yiğit Günsoy

Gişeler ve Açılış Tarihleri:

1- Efes Müzesi Girişi (01 Haziran – 13 Temmuz)

2- Kuşadası Kervansaray Çarşısı (13.00 – 22.00) (01 Haziran – 13 Temmuz)

3- Bornova Kültür Sanat Merkezi Gişesi

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Efes Antik Tiyatro

• İllere göre etkinliklerin satışa çıkma tarih ve saatleri; İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya, Samsun: İnternet gişemizde, aylık opera ve bale programının belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satışa sunulmaktadır.
• Ankara İnternet gişemizde, aylık opera ve bale programının belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satışa sunulmaktadır. Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayına özel olarak tüm etkinlikler gişe ve internette 30 gün öncesinde satışa sunulmuştur.
• Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte başlar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
• Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü gerektiğinde temsil düzeninde ve programda değişiklik yapabilir.
• Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum kararı doğrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açığa Alma" işlemi artık gerçekleşmeyecektir.
• ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BiLETLERiM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir. 
• ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
• 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
• Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında çalışan personel ve çocukları ile emekliler ve öğrenciler temsillerimizde gişeden kimlik ibraz etmek şartıyla indirim uygulanan yerlerden %40 indirim uygulanabilir.

• Toplu bilet taleplerinde asgari koltuk sayısı Genel Müdürlük ve bağlı Müdürlüklerce belirlenir ve 50 kişiden fazla olan taleplerde %30 indirim uygulanabilir.

• Gaziler, şehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yaşını doldurmuş, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında 2022 sayılı Kanun" kapsamındaki kişiler gişeden yer numarası almak kaydı ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunarız.