Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti - İstanbul DOB

Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti - İstanbul DOB

İstanbul - Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi 19 Şubat 2023 Pazar - 26 Şubat 2023 Pazar
  • Çocuk Müzikali

Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti - İstanbul DOB

Türkiye’nin birçok şehrinde 200’den fazla temsil yapan “Öylesine Bir Dinleti” adlı müzikli oyunun, çocuklar için düşünülmüş olan versiyonu “Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti”, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde çocuklarla buluşuyor.
“Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti”, orijinalinden farklı olarak içinde bir de özgün masal barındırıyor.
İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik yazılan oyun , hem çocukları tiyatro, opera, bale ve klasik müzik gibi sanatın farklı dallarıyla tanıştırmayı, hem de eğlendirerek onların hoşça vakit geçirmelerini amaçlıyor.
Oyunun tamamında yer alan opera ve müzikallerden seçilen masallaştırılmış şarkılar ve aryalar, çocuklara tiyatral bir anlatımla sunuluyor.
İyi seyirler dilerim….

Metin: Murat GÖKSU
Sahneye Koyan: Murat GÖKSU
Dekor /Kostüm Düzenleme:Olcay Engin KAYMAZ
Işık: Taner AYDIN
Aktör: Çağdaş BEKTAŞ
Cado: Ali Haydar TAŞ
Cadı: Ayçin SÜRÜCÜER
Üge: Bezmi Hazal EKŞİ
Kanto: Hazal ATA
Piyanist: Simten ŞENPOLAT / Olena ŞENOL
Reji Asistanı: Engin YAVUZ
Kondüvit: Onur ERTAMAN
Suflöz: Candan ÜSTÜN
 

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi

• İllere göre etkinliklerin satışa çıkma tarih ve saatleri; İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya, Samsun: İnternet gişemizde, aylık opera ve bale programının belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satışa sunulmaktadır.
• Ankara İnternet gişemizde, aylık opera ve bale programının belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satışa sunulmaktadır. Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayına özel olarak tüm etkinlikler gişe ve internette 30 gün öncesinde satışa sunulmuştur.
• Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte başlar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
• Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü gerektiğinde temsil düzeninde ve programda değişiklik yapabilir.
• Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum kararı doğrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açığa Alma" işlemi artık gerçekleşmeyecektir.
• ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BiLETLERiM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir. 
• ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
• 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
• Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında çalışan personel ve çocukları ile emekliler ve öğrenciler temsillerimizde gişeden kimlik ibraz etmek şartıyla indirim uygulanan yerlerden %40 indirim uygulanabilir.

• Toplu bilet taleplerinde asgari koltuk sayısı Genel Müdürlük ve bağlı Müdürlüklerce belirlenir ve 50 kişiden fazla olan taleplerde %30 indirim uygulanabilir.

• Gaziler, şehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yaşını doldurmuş, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında 2022 sayılı Kanun" kapsamındaki kişiler gişeden yer numarası almak kaydı ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunarız.