Çocuklar Ağladığında - Ankara DOB

Çocuklar Ağladığında - Ankara DOB

Ankara - Opera Sahnesi 10 Aralık 2022 Cumartesi - 17 Aralık 2022 Cumartesi
  • MDT

Çocuklar Ağladığında - Ankara DOB

Çocuklar için bütün dünya bir oyun bahçesidir. Yetişkinler o dünyayı neyle doldurursa çocuk onu öğrenir, ona maruz kalır, onu yansıtır. İşte biz de Çocuklar Ağladığında adlı projeyle çocuklar bizim dünyamızda ne görüyorsa onu aktarıyor ve  dansın diline çeviriyoruz. Bugün dünyada savaşlar, göçler, sürgünler, kayboluşlar ve şiddet var. Ne yana başımızı çevirsek yalnızlaşan, aidiyetini kaybeden, kavgacı, güvensiz, şiddete maruz kalan çocuklar görüyoruz. Onlara sunduğumuz tek gerçek, her şey gibi geleceğin de satın alınabileceği… Oysa çocuklar bizden düşlerin geçek olduğu bir dünya istiyor. Maddi değerlerin, çıkar hesaplarının, erk savaşının pençesindeki çocukların oyunları da düşleriyle birlikte masumiyetini yitirdi. Çocuk neşesinin yerini hüzün, gülüşlerin yerini ağlamalar aldı. Çocuklara gülen gözler yerine gözyaşları veriyoruz. Dünyanın hali karşısında oyun bahçelerinin renkleri soldu, anneler bebeklerini avutamaz oldu, parkların büyüsü kayboldu. Oysa o sihri yeniden yakalamak, oyunun neşeli gürültüsünü, çocuk kahkahalarını ve heyecanlarını yeniden bulmak mümkün. Sevgi ve güven, barış ve umut oyun bahçelerini yeniden rengarenk boyayabilir ve dünyanın renkleri yeniden canlanabilir. Yeter ki, çocuklar ağlarken bizden beklediklerinin aslında na denli basit olduğunu hatırlayalım…

Ankara DOB, Konsept tasarımı ve Koreografisi Özgür Adam İnanç tarafından gerçekleştirilen “Çocuklar Ağladığında” adlı MDT yapımında bu önemli temaların altını çiziyor. Yetişkinleri çocukların gözünden dünyaya bakmaya ve kendilerine çuvaldız batırmaya çağıran gösteri, farklı ve çarpıcı sahnelemesiyle göz dolduruyor. Projede Fransa’da yaşayan sanatçı Selma Mutal’ın  müzikleri ve Füsun Ataman’ın yazdığı metin kullanılırken Dekor Tasarımı Aykut Öz’e, Kostüm Tasarımı Gazal Erten’e, Video Tasarım Coşku Türkel ve Bersun Kılınç’a, animasyon ise Selen Kılınç’a ait.

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Opera Sahnesi

• Illere göre etkinliklerin satisa çikma tarih ve saatleri; Istanbul, Izmir, Mersin, Antalya, Samsun: Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satisa sunulmaktadir.
• Ankara Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satisa sunulmaktadir. Ekim, Kasim, Aralik ve Ocak ayina özel olarak tüm etkinlikler gise ve internette 30 gün öncesinde satisa sunulmustur.
• Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
• Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
• Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum karari dogrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açiga Alma" islemi artik gerçeklesmeyecektir.
• ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
• ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
• 7 yasindan küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri disindaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
• Bakanligimiz ve bagli kuruluslarinda çalisan personel ve çocuklari ile emekliler ve ögrenciler temsillerimizde giseden kimlik ibraz etmek sartiyla indirim uygulanan yerlerden %30 indirim uygulanabilir.
• Gaziler, sehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yasini doldurmus, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaslarina Aylik Baglanmasi Hakkinda 2022 sayili Kanun" kapsamindaki kisiler giseden yer numarasi almak kaydi ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunariz.