ÇAĞRILMADAN GELEN

ÇAĞRILMADAN GELEN

İstanbul - Garibaldi Salon 2 (80) 25 Nisan 2024 Perşembe
  • Büyük Oyunu

ÇAĞRILMADAN GELEN - İSTANBUL DT

Büyük Oyunu 13+

1 Perde - 1 Saat

Yazan Maurice Maeterlinck
Çeviren Memet Fuat
Yöneten Lale Ertiş Gençtürk

OYUNUN KONUSU

Maurice Maeterlinck, tiyatro oyunlarında zengin hayal gücü ve şiirsellikle birlikte ölüm ve hayatın anlamı gibi temaları işlemiş, kaderin kuklası olan insanların acıları onun için ilham kaynağı olmuştur.
Oyun, bir masanın etrafında yarı karanlıkta oturan bir ailenin akşam dokuzdan gece yarısına kadar geçen sürede yaşadıklarını gözler önüne serer. Aile bireyleri tüm gece boyunca gözleri görmeyen büyükbaba ile birlikte babanın kardeşi olan rahibeyi beklerler. Yan odada zor bir doğumdan yeni çıkan anne hasta yatmakta, hepsi onun için endişelenmektedir. Aile bireyleri her ne kadar günlük konuşmalarla hissettikleri korkuyu unutmaya çalışsalar da her geçen saatle birlikte ışık azalırken açık camlardan soğuk rüzgarlar vurur içeri. Oyun süresince, büyükbabanın dışında kimse tehlikenin yaklaştığını ve davetsiz bir misafirin sahnede dolaştığını görmez. Saat gece yarısını vurduğunda davetsiz misafirin aslında ölüm olduğu anlaşılır.

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Garibaldi Salon 2 (80)

• Biletler temsilden 13 gün önce saat 10.00’da giselerde, 10.10’da www.biletinial.com adresinde satisa çikar.
• Devlet Tiyatrolari Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
• Devlet Tiyatrosu Giselerinden satin alinan biletler oyun iptal ve/veya degisimi durumlari hariç geri alinamaz ve degistirilemez.
• ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
• ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
• Büyüklere oyunlar 8 yasin üzerindeki seyirciler içindir. Oyunlara göre yas siniri degisebilir.
• 8 yasindan küçük çocuklarin (çocuk ve gençlik oyunlari hariç) oyunlarimiza getirilmemesi rica olunur.
• Temsiller ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken izleyicilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
• Internet ve mobil uygulamalar üzerinden sadece ögrencilere ve ögretmenlere indirimli bilet satisi yapilir.