Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası "Ancora Trio Oda Müziği Konseri"

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası "Ancora Trio Oda Müziği Konseri"

Ankara - CSO ADA ANKARA Bankkart Mavi Salon 22 Nisan 2024 Pazartesi
  • Konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası "Ancora Trio Oda Müziği Konseri"

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 

ELİF ECE KAYA keman violin

YUSUF ÇELİK viyolonsel cello

ÖZGÜR DENİZ AKALIN piyano piano

ANTON DVORAK

Piyanolu Trio No.4 “Dumky” Mi minör

SERGEI RACHMANINOFF

Piyanolu Trio “Elegiaque” Sol minör

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Pazartesi Konserlerinde bu hafta Ancora Trio ile bir oda müziği konserini programına aldı. Kemanda Orkestra Akademik Başkent sanatçısı Elif Ece Kaya, viyolonselde CSO sanatçısı Yusuf Çelik ve piyanoda Özgür Deniz Akalın iki eser seslendirecek.

Konserin ilk eseri, Çek besteci Anton Dvorak'ın en ünlü oda müziği eserleri arasında yer alan Mi minör tonundaki "Dumky" başlıklı piyanolu triosu. "Dumky", Çekçe ve Ukraynaca bir terim olan Dumka'nın çoğuludur ve özetle "balad", "zarafet" veya "ağıt" anlamına gelir. Bestecinin 1890-91 yıllarında bestelediği altı bölümlük eser, klasik oda müziğinin geleneksel yapısından farklı ancak oda müziğinin iyi bilinen bir örneğidir.

Konserin ikinci eseri ise Sergey Rahmaninov'un "Elegiaque" başlıklı Sol minör tonundaki piyanolu triosu. Bestecinin, Moskova Konservatuvarı'nda 19 yaşında, dört günde yazdığı ve ilk çıkışını yaptığı konserde yer verdiği eseri, hocası Çaykovski'nin izlerini taşısa da karakteristik olarak tam bir Rahmaninov eseridir.


1.KATEGORİ : A BLOK  
2.KATEGORİ: B ve C BLOKLAR

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
CSO ADA ANKARA Bankkart Mavi Salon

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.