Şen Dul  Mersin DOB

Şen Dul Mersin DOB

Mersin - Mersin Opera Büyük Sahne 17 Aralık 2022 Cumartesi
  • Operet

 Mersin DOB

Şen Dul

Baron Zeta, Pontevedrini Prensi'nin doğum günü onuruna ülkenin Paris'teki elçiliğinde bir parti vermektedir. Partinin en önemli konuklarından biri, Pontevedrini'den Paris'e gelen ve Fransız bekâr erkeklerin gözdesi olan güzel ve zengin dul Hanna Glawari'dir. Hanna'nın ölen kocasından kalan tüm parasının Pontevedrini sınırları içinde kalmasını ve ülke yararı için kullanılmasını isteyen Baron Zeta, Hanna'nın bir Fransız ile evlenmesinden korkmaktadır. Bu yüzden Kont Danilo'dan Hanna ile evlenmesini ister. Aslında Hanna Glawari ve Kont Danilo yıllar önce birbirlerini sevmişler ancak Kont Danilo'nun amcası bu evliliğe engel olunca Hanna Glawari bir bankerle evlenmiş, Kont Danilo ise Pontevedrini'den uzaklaşarak Paris'e gelmiştir. Baron Zeta'nın eşi Valencienne de ülkenin ekonomik yapısının düzelmesi için Kont Camille de Rosillon'a Hanna ile evlenmesi için baskı yapmaktadır. Ancak Kont Camille de Rosillon, Valencienne' ne aşıktır. Kont Camille de Rosillon, Valencienne'nin yelpazesine 'Seni Seviyorum' yazar. Bu aşk itirafı oyun boyunca birçok olaya neden olacaktır.
 

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Mersin Opera Büyük Sahne

• Illere göre etkinliklerin satisa çikma tarih ve saatleri; Istanbul, Izmir, Mersin, Antalya, Samsun: Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satisa sunulmaktadir.
• Ankara Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satisa sunulmaktadir. Ekim, Kasim, Aralik ve Ocak ayina özel olarak tüm etkinlikler gise ve internette 30 gün öncesinde satisa sunulmustur.
• Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
• Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
• Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum karari dogrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açiga Alma" islemi artik gerçeklesmeyecektir.
• ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
• ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
• 7 yasindan küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri disindaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
• Bakanligimiz ve bagli kuruluslarinda çalisan personel ve çocuklari ile emekliler ve ögrenciler temsillerimizde giseden kimlik ibraz etmek sartiyla indirim uygulanan yerlerden %30 indirim uygulanabilir.
• Gaziler, sehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yasini doldurmus, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaslarina Aylik Baglanmasi Hakkinda 2022 sayili Kanun" kapsamindaki kisiler giseden yer numarasi almak kaydi ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunariz.